Neden Her Yürüdüğümde Sırtım ve Bacaklarım Beni Rahatsız Ediyor?

Bacak ağrısı
Bacak ağrısı

Çoğu insan için yürümek iyi bir şeydir. Ancak bazı insanlar yürümenin sırtlarını, kalçalarını, kalçalarını veya bacaklarını daha kötü hissettirdiğini fark eder. Genellikle hastalar belirli bir mesafe yürüdüklerinde sırtlarında, kalçalarında veya bacaklarında hoş olmayan bir his nedeniyle dinlenmeleri gerektiğini söylerler. Ağırlık, uyuşukluk veya sadece rahatsız edici bir his gibi farklı semptomları tanımlarlar. Oturup dinlendiklerinde yavaş yavaş bacakları daha iyi hisseder. Bu size de tanıdık geliyor mu?

Aralıklı (yani gelir ve gider) topallama (fiziksel aktivite ile artan rahatsız edici semptomlar) olarak adlandırılan bir durumun klasik bir belirtisidir. Bu nedenle aralıklı topallama, kelimenin tam anlamıyla, artan aktivite ile kötüleşen ve genellikle alt sırt, kalça veya bacaklarda, otururken veya dinlenirken azalan veya giden rahatsız edici semptomlar anlamına gelir.

Bacak klodikasyonunun yaygın bir nedeni, spinal stenoz adı verilen alt sırttaki disklerin dejenerasyonudur. Sırt dejenerasyonu, sırtta başlayan ancak bacaklardan aşağı inen sinirlerin sıkışmasına neden olur. Yürürken bu sinirler tahriş olur ve sırtınızı ve bacaklarınızı rahatsız eden belirtileri üretir.

 

Neden Her Yürüdüğümde Sırtım ve Bacaklarım Beni Rahatsız Ediyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir