Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı
Burun estetiği ameliyatı

KİŞİYE ÖZEL TASARLANMALIDIR

Estetik cerrahi ameliyatlar arasında dünyada ve ülkemizde en çok gerçekleştirilen operasyon burun estetiği ameliyatıdır.

2000′li yıllara kadar kalkıkoyukestetik ameliyat olduğu çok belli olan burunlar moda idi. Hem ameliyat olanlar hem de estetik cerrahlar böyle sonuçların daha güzel ve iyi olduğunu düşünüyorlardı. Ancak 2000’li yıllar ile birlikte bu eğilim hem ülkemizde hem de dünya da değişti ve doğalyüz oranlarına uygunoyuk olmayanburun ucu çok aşırı kalkık olmayanestetik ameliyat olduğu belli olmayan sadece “ne güzel burun” diye düşündüren sonuçlar kabul görmeye ve beğenilmeye başlandı.

Bu konuda estetik cerrahlarında çok önemli bir katkısı oldu. Çünkü estetik cerrahinin hemen her konusu doğal sonuçlar elde etmeye yöneldi. Elbette ki hala burun ameliyatı olduğu belli olmasını isteyen hastalarımız oluyor. Bu gibi durumlarda aşırıya kaçmadan hastaların isteklerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. O nedenle burun estetiği ameliyatı kişiye özel bir ameliyat olarak düşünülmelidir. Her insanın yüzüne uygun sonuçlar elde etmeye çalışılmalıdır.

Burun Estetiğine Karar Vermek

Burun estetiği ameliyatında ameliyat kararı genellikle zordur.

  • Burnumun şekli nasıl olacak?
  • Yüzüme yakışacak mı?
  • Doğal görünen bir burun mu yoksa ameliyat olduğum belli olan bir burun mu istiyorum?
  • Ağrı olacak mı?
  • İstediğim gibi olacak mı?
  • Tamponlar çıkarken canım acıyacak mı?
  • Ameliyattan sonra “Burnum düşer mi?”, “Burnumda çökme olur mu?”
  • Tekrar ameliyat olamam gerekecek mi?
  • Hangi doktora güvenebilirim? gibi sorular cevaplarını bulana kadar da karar verme dönemi uzar.

Yukardaki soruların cevaplarını kısaca açıklamaya çalışayım;

Estetik burun ameliyatı yaklaşık 1,5-2 saat sürer, birlikte solunum probleminiz varsa rahatlıkla çözülebilir. Lokal anestezi altında değil genel anestezi veya sedasyon ile operasyonunuz gerçekleştirilir. Ameliyattan çıktığınızda ağrı veya sızı olmaz. Sadece bir miktar burun ve çevresinde dolgunluk hissiniz olacaktır. Burun içinde tamponüzerinde alçı ile odanıza gelirsiniz ve genellikle gece hastanede kalmanıza gerek olmaz. 2-3 gün sonra tamponlarınız çekilir. Burun tamponları çekilirken acı veya ağrı değil değişik bir his olur. Ama işlem kısa süreceği için aklınızda kalacak bir soruna neden olmaz. Burun estetiğinden 5 gün sonra alçınız değiştirilir ve bu yeni yapılan alçı da 7 veya 10.günde çıkarılır ve artık sizde yeni burnunuzu görebilirsiniz. Bu burun sizin değildir. Çünkü şiş bir görüntüsü vardır ve her geçen gün bu şişlik giderek azalacak ve istediğimiz şekle gelecektir.

Süreç hakkında çok daha detaylı bilgiye web sitemde yer verdim:

https://www.orhanmuratozdemir.com.tr/

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasını Önceden Görmek

Sizin istediğiniz şeklin nasıl olduğuna ameliyat öncesinde üç boyutlu çektiğim görüntünüz üzerinde birlikte problemlerinizi konuşarak karar veriyoruz. Bu nedenle ameliyat öncesi ön görüşmeniz 30-45 dakika gibi bir süre alıyor. Sizin farkında olduğunuz ve farkında olmadığınız problemlerinizi 3D Vectra ile çekilmiş üç boyutlu görüntünüzde nasıl düzelteceğimizi ve nasıl görüneceğini ameliyat öncesinde konuşup kararlaştırıyoruz. Bu görüşmemiz sonucunda da ameliyat planınız ortaya çıkıyor.

3D VECTRA BURUN AMELİYATI TASARIMINDA kullanılan EN GELİŞMİŞ GÖRÜNTÜLEME TEKNOLOJİSİDİR.

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi burun estetiği ameliyatında da tamamen iyileşme uzun bir zaman alıyor. %100 iyileşmesi, “tamam bu sizin burnunuz” dediğimiz zaman genellikle bir yılı bulabiliyor. En iyi estetik cerrahların bile burun estetiği ameliyatlarıyla ilgili söyledikleri bazı sözler vardır. Bu sözler burun estetiği ameliyatının ne kadar zor bir ameliyat olduğunu anlatır. Gilbert Aiach “Ben burun estetiği ameliyatı yapmaya 1,000 burun ameliyatı yaptıktan sonra başladım” demiştir. Buradan çıkarılması gereken sonuç burun estetiği ameliyat planlamasının her hastaya göre ayrı ayrı yapılması gerektiği, tecrübe, deneyimin çok önemli olduğu ve beklentilerin çok yükseltilmemesi gerektiğidir. Cerrah her ameliyat ile kendini biraz daha geliştirir ve mesleki tecrübesi her geçen gün artar.

Burun Estetiği Ameliyatı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir