Rahatlatan Muhteşem 3 Nefes Egzersizi

Rahatlatan Muhteşem 3 Nefes Egzersizi
Rahatlatan Muhteşem 3 Nefes Egzersizi

Zaman zaman insan kendi üzerinde bir ağırlık ve bir baskının olduğunu hisseder. Bundan dolayı rahatlamak adına bazı külfetli yollara başvurabilir. Lâkin sadece bedenimizi dinlendirerek birtakım nefes egzersizleri ile bunu elde etmek mümkündür. Kullanılan bu egzersiz yöntemleri hem sizi rahatlatacak hem de ruhsal anlamda huzur verecektir. Böylece daha fazla enerjiye sahip olabilmemizde mümkün olacaktır. Peki, sizi zahmetsiz ve külfetsiz bir şekilde sizi rahatlatacak muhteşem nefes egzersizi nedir? İşte, sizi rahatlatan muhteşem 3 nefes egzersizi.

Doğru Nefes Alıp Vermek

Asıl doğru olan yöntem ise burnundan alınan nefesin ağızdan tekrar verilmesidir. Bu teknik en doğru tekniktir. Bu doğru nefes almak tekniği ile sinir sisteminiz rahatlayacak, odaklanmamız artacak ve üzerinizde biriken stresiniz bitme noktasına gelecektir.

2.Karından Nefes Almak

Önemli bir toplantı ya da etkinlik öncesinde kendinizi yüksek bir stres içinde buluyorsunuz. Ve bu stresli halinizden bir an önce kurtulmak ve sakin bir vücuda sahip olmak istiyorsunuz. Yapacağınız bu etkinlik öncesi bu müthiş stresi yenmeniz oldukça kolay aslında. Öyle ki, böyle durumlarda sakin kalabilmek en büyük avantajınız olacaktır. Evet, bu stresli ortamdan kurtulmak için kendinize bir 10 dakika ayırmanız yeterli olacaktır.

Karından nefes almak için bir eliniz göğsünüzde diğer elinizde karnınızda olsun. Burnunuz ile diyaframınızı şişirecek seviyede ve ciğerlerinizi de gerecek oranda nefes alınız.

3.Sırayla Nefes Almak

Sizin için önemli bir karar var ve siz bunun arifesindesiniz. Ayrıca yapacağınız işe de odaklanmanız gerekiyor. Ama rahat değilsiniz. İşte size önemli bir karar alacaksanız ve odaklanmanız gereken bir konu mevzu bahis ise dönüşümlü yani sırayla nefes alma tekniği sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Bu sırayla nefes almak sanki size bir yemek sonrası doymuş bir karnın rahatlama hissini verecektir.

Aynı zamanda kişinin huzur bulmasına vesile olacaktır. Burada yapmanız gereken tek şey sağ başparmağınız ile sağ burun deliğinizi kapatarak sol burun dediğimizde derin bir nefes almanız yeterli olacaktır. Sonra da bunun tam tersini uygulayınız. Göreceksiniz ki odaklanmanız artacak ve karar vermek için müthiş bir kararlılık içerisinde olacaksınız.

 

Rahatlatan Muhteşem 3 Nefes Egzersizi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir