Oje ve Eyeliner Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Yeni yıl hediyeleri anlamında da çok ilgi gören eyeliner ve oje modelleri, birçok kişinin sevdiklerine, dostlarına aldığı seçenekler. Yeni yıl indirimleri kapsamında harika fiyatlarla sunulan oje ve eyeliner modellerinden almayı düşünüyorsanız, nelere dikkat etmelisiniz?

Oje ve Eyeliner Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Oje ve Eyeliner Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kişisel bakımına özen gösterenlerin en çok ilgi gösterdiği ürünler içinde, makyaj malzemeleri geliyor. Harika bir makyaja ve kombine, küçük ancak en önemli dokunuş olan ojeler bunların başında geliyor. Buna ek olarak yüz makyajının ayrılmaz parçası eyeliner seçenekleri de, aynı şekilde önemli.

Yeni yıl indirimleri kapsamında harika fiyatlarla sunulan oje ve eyeliner modellerinden almayı düşünüyorsanız, nelere dikkat etmelisiniz?

Eyeliner İle Makyaja Tamamlayıcı Dokunuş

Bakımlı ve güzel olmaya önem verenlerin, makyaj konusunda en çok tercih ettiği ürünlerin başında eyeliner geliyor. Pratik bir makyaj ürünü olan eyeliner, okulda, iş yerinde ya da herhangi bir etkinlikte, çantanızdan çıkarıp anında kullanabileceğiniz bir seçenek. Bununla birlikte farklı cilt tipleri için, farklı konseptte birçok eyeliner modeli karşımıza çıkıyor.

Eyeliner nasıl olmalı, eyeliner satın alırken nelere dikkat etmeli diye merak ediyorsanız ilk dikkat edilecek şey o günkü genel tarzınız.

Kalem eyelinerlarda, renk seçimi önemlidir. Örnek vermek gerekirse siyah tonları ağırlıklı giyindiğiniz bir günde, siyah eyeliner iyi olabilir. Bununla birlikte, allık ya da fondöten gibi diğer makyaj ürünlerindeki tercihiniz de, eyeliner satın alırken önemlidir. Buna ek olarak jel eyelinerlar da daha farklı bir makyaj konsepti yaratmanızı sağlayabilir.

Rengarenk Ojeler İle Tarzınızı Yansıtın

Bakımlı eller, güzel bir hava yaratmanın en önemli adımlarından. Bununla birlikte, birçok farklı rengi barındıran geniş skalası ile oje seçimi kafa karıştırıcı olabilir. Peki hangi renk ojeyi tercih etmelisiniz? Oje seçiminde, ten rengi ilk dikkat edilecek konu. Yeni yıl hediyeleri için de çok tercih edilen ojelerde, sevdiklerinize oje satın alırken hangi rengi tercih edeceğiniz konusunda kararsızsanız, ten rengini baz alabilirsiniz. Bunun dışında tırnak uzunluğu da dikkat edilecek bir konu. Uzun olmayan tırnaklarda açık renk tonları tercih edilebilirken, uzun tırnaklarda daha koyu tonlar da düşünülebilir. Ten rengiyle bir kontrast yaratmak isterseniz, ters renkte ojeler de kullanabilirsiniz. Oje sanatında, tabii ki sınırları siz belirliyorsunuz. Özellikle uzun tırnaklı kadınlarda, açık renk tonunda bir ojenin üzerine bir dokunuş ya da bir çizgi, çok farklı bir tarz yaratmanızı sağlayabilir. Bu nedenle birbirinden güzel, rengarenk ojelerle aradığınız konsepti oluşturabilirsiniz.

Oje ve eyeliner gibi makyaj ürünlerinde, dünyaca ünlü markaların en iyi seçeneklerini bir araya getiren Sephora, alışveriş için doğru adres. Yeni yıl hediyeleri için güzel bir oje ya da kaliteli bir eyeliner arıyorsanız her tarza hitap eden, uzun yıllar boyu sorunsuz kullanım sunan ürünleri, Sephora online alışveriş mağazası sephora.com.tr ya da Android-iOS mobil uygulamalar üzerinden alabilirsiniz.

Sanat Haberleri

 

Oje ve Eyeliner Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir