Six Pack Antrenmanı Nedir, Nasıl Yapılır?

Six pack yapmak oldukça zorlu bir süreci kapsamaktadır. Özveri, sabır ve zaman gerektiren six pack antrenmanında ilk olarak yağ yakılır, ardından ise kas yapmak aşamasına geçilir.

Six Pack Antrenmanı
Six Pack Antrenmanı

Six pack yapmak oldukça zorlu bir süreci kapsamaktadır. Özveri, sabır ve zaman gerektiren six pack antrenmanında ilk olarak yağ yakılır, ardından ise kas yapmak aşamasına geçilir. Six packlere sahip olmak isteyenlerin uygulaması gereken antrenmanda 6 temel hareket bulunmaktadır.

Six Pack Antrenmanı Nasıl Yapılır?

Mekik Çekmek

Mekik çekmek karın kaslarını güçlendirmektedir. Buna ek olarak hareketin ağırlıkla yapılması elde edilen verimin artmasını sağlayacaktır. Mekik çekilirken ağırlık göğüste tutulmalıdır.

Egzersizler Yapmak

Yağ yakıcı egzersizler alışkanlık haline getirilmelidir. Her gün belirli bir süre ayrılarak, egzersiz yapılması gerekmektedir. Spor aletine gerek kalmadan yapılacak bazı egzersizler karın bölgesindeki yağların erimesini sağlayacaktır.

Göbek Bölgesine Odaklanmak

Karın kaslarına sahip olabilmek için öncesinde bölgeyi yağ öbeklerinden arındırmak gerekmektedir. Bu nedenle karın kasları için yapılacak en ideal hareketlerden biri de göbeği çalıştırmaktır. İtme ve çekme hareketleri bu konuda birebirdir.

Bacak Kaldırma Hareketleri

Sırtüstü yatılarak yapılan bu harekette bacaklar düz tutularak, diz kırılmayacak şekilde, yere 90 derecelik açı ile bacaklar havaya kaldırılır. Bacaklar yere temas etmeyecek şekilde indirilir ve kaldırılır. Bu hareket günde 20 kez tekrarlanmalıdır.

Jackknife Mekiği

Sırtüstü yatılarak yapılan bu harekette, ilk olarak denge kurulması gerekmektedir. Eller yan tarafa koyularak denge sağlanmalıdır. Harekete alışıldıktan sonra eller yan taraftan çekilmelidir. Kalça yerde kalacak şekilde bacaklar havaya kaldırılır. Bu esnada mekik çekme hareketinde olduğu gibi gövde de kaldırılmalıdır. Yandan bakıldığında vücut üçgen şeklini almalıdır. Çünkü; bacaklar ve gövde, popo yerdeyken aynı anda kaldırılmalıdır. Bu hareket six pack antrenmanı için kesinlikle kullanılmalıdır.

Popo Kaldırma Hareketi

Dirseklerden ellere kadar olan kısım yere dayanır. Görünüm itibari ile şınav pozisyonu alınır. Sonrasında kalça mümkün olduğunca havaya kaldırılmalıdır. Yandan bakınca bu harekette de vücut üçgen görüntüsü almaktadır.

 

Six Pack Antrenmanı Nedir, Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir