Green Card İle Uber Şoförü Olmak

Green Card ile Uber Şoförü Olmak
Green Card ile Uber Şoförü Olmak

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti bu ülke içerisinde yaşamak isteyen farklı ülkelerin vatandaşlarına sağladıkları Green Card sahibi olarak gelen kişiler kalıcı vatandaş olarak değerlendirildikleri içi Sosyal Güvenlik Numarasına (SSN) sahip olmaktadırlar, Uber şoförlüğü yapmak için onay alabilirler. Green Card ile Amerika’ya gelmeyi düşünen kişilerin Green Card başvurusunda bulunmaları ve Green Card çıkmasını beklemeleri gereklidir. Green Card çıktıktan sonraki süreçte Uber şoförü olmak ile ilgili detaylıca araştırma yapmanız önemlidir. Green Card kişiye Amerika’da yasal olarak çalışma ve yaşama izni vermektedir.

Öncelikle sosyal güvenlik numarası ve çalışma iznini alan kişiler Uber dünyasından çalışmadan önce istenilen bazı gereksinimleri karşılamaları gereklidir. Uber şirketi kişilerden öncelikle 3 farklı partnerlik sunmaktadırlar.

Araç Sahibi Olmayan Uber Sürücüler

Bu partnerlik başka bir Uber partnerine ait olan araçla Uber şoförlüğü yapmak isteyen sürücülerin tercih ettikleri seçenektir. Araç sahibi olmak isteyen sürücüler için yalnızca ehliyetlerinin olması yeterlidir.

Araç Sahibi Uber Sürücüler

Kendi araçlarıyla Uber şoförlüğü yapmak isteyen şoförlerin tercih etmiş oldukları partnerliktir. İstenilenler; araç kaydı, ehliyet, araç ruhsatı, araç sigortasıdır. İstenilenleri karşılayan kişiler uygulama üzerinden kayıtlarını yaptıklarında Uber şirketi ile partnerlik oluşturabilirler.

Araç Sürmeyen Uber Filo Sahibi Partnerlik

Araç sürücüsü olunmasından ziyade bira araç filosunu yönetmeye dayalı Uber partnerlik sistemidir. Minimum bir sürücüsü olan kişiler bu şekilde Uber şirketi ile çalışabilir ve filosunu genişletebilirler.

Ek olarak Uber şirketinden aylık veya haftalık araç kiralayarak, kiraladığınız araç ile Uber yapabilirsiniz. Partneliğiniz belirlendikten sonra aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

 • Geçerli ABD ehliyetine sahip olunması
 • Amerika’da minimum 1 yıllık ehliyetli araç kullanımı deneyimine sahip olunması (23 yaşından küçükseniz 3 yıl)
 • Kendi arabanızı kullanmayı planlıyorsanız, araç sigorta belgesi
 • Eyaletinize, şehrinize ait ikametgâh belgesi
 • Bir sürücü profili fotoğrafı
 • Sürücünün tam yüzünü ve omuzlarının üstünü içeren, güneş gözlüğü kullanılmadan öne bakan, ortalanmış bir fotoğraf olmalıdır.

Bu belgeler sağlandıktan sonra sürücüsü olarak kullanılacak araç içerisinde bazı zorunluluklar mevcuttur. Uber uygulamasında yolcular için kullanılacak bütün araçlar aşağıdaki şartları karşılamalıdır.

 • Araç modeli 15 yaşında veya daha yeni bir model olması gereklidir.
 • 4 kapısı olmalı ve minimum 4 yolcu taşıyabilmelidir.
 • Hiçbir şekilde kozmetik hasar, ticari markalama, eksik parça veya taksi boyası olmamalıdır.
  Kiralık araçlar-onaylı Uber kiralama şirketinden olanlar harici- kabul edilmemektedir.

www.amerikarehberi.com olarak bu yazımızda Green Card başvuru formu nasıl doldurulur? Sorusunu cevaplamaya çalıştık. Detaylar için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Green Card İle Uber Şoförü Olmak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir