Lohusa Pijama Seçiminde Öne Çıkan Modeller Ve Özellikleri

Lohusa Pijama Seçiminde Öne Çıkan Modeller Ve Özellikleri
Lohusa Pijama Seçiminde Öne Çıkan Modeller Ve Özellikleri

Bebek sahibi olmak isteyen anneleri bekleyen farklı dönemler vardır. Lohusa dönemi de bunlardan biridir. Lohusa dönemi hamile geçen dönemi bittikten sonra bebeğin dünyaya geldiği dönemdir.

Bu dönem kişiden kişiye değişiklik gösterir. Genel olarak  ortalama kırk gün süren bir dönemdir. Bu dönem; bebek doğduktan sonra hastanede geçirilen süre ile başlayıp, eve geldikten sonraki zamanda da devam etmektedir. Yeni bebek dünyaya getirmiş anne için geçirilen en zor süreçlerdendir. Yeni doğmuş bir bebeğin bakımı, onun vermiş olduğu sorumluluk ve aynı zamanda anneliğin vermiş olduğu duygusallıkla beraber oldukça hassas bir zaman dilimidir. Hatta bu dönem için lohusa sendromu denilen psikolojik bir duygu geçişi de vardır.

Lohusa Dönemi Vücut Değişikliği

Bu dönemde nasıl bir kıyafet tercih edilmesi gerektiği annelerin en büyük sorunlarındandır. Günlük hayatta giyilecek kıyafetler için her insanın belli bir tarzı vardır. Ayrıca kişi beden ölçülerini bilir ve buna göre kıyafet alır. Fakat hamilelik boyunca insan vücudu beden olarak değişir. Bu durumda da lohusa kıyafeti kaç beden olmalı nasıl olmalı sorusunu akla getirir.

Hamilelik boyunca büyüyen genişleyen vücut doğumdan sonra tekrar eski halini almaya başlar. Hamilelikle beraber büyüyen karın tekrar küçülmeye başlar. Süt oluşumu ile göğüsler büyümeye başlar. Bu geçiş dönemi için kullanılacak kıyafetler oldukça önemlidir.

Lohusa Dönemi İçin Nasıl Kıyafetler Seçilmeli

Lohusa dönemi için pijamalar ve gecelikler tercih edilmektedir. Bu kıyafetler rahat olduğu için tercih sebebidir. Doğum sonrası sezaryen ya da normal doğum yapan annenin ağrıları olabileceği için; rahat hareket edeceği kıyafetler önemlidir. Ayrıca doğumdan sonra bir iki gün hastanede yatmak gerekebilir. Hem rahat oluşu nedeniyle hem de sağının solunun açılmasını istemeyen anne için ideal bir seçimdir.

Anne için bu dönemde bebek emzirmekte çok önemlidir. Dünyaya yeni gelen bebek sadece anne sütü ile beslenir. Annenin bebeği sık sık emzirmesi gerekir. Bu sebeple meme bölgesi rahat açılan bir pijama seçimi de oldukça önemlidir. Kucağında bebek tutan annenin memesini tek elle açabileceği bir kıyafette tercih sebebidir.

Lohusa Kıyafetinde Şıklık

Yeni doğum yapan annenin bu dönemde ziyaretçileri de çok olacaktır. Doğum sonrası  yakın çevre, eş, dost ve akrabalar hem bebek görmeye hem de geçmiş olsun ziyaretine   geleceklerdir. Gelen misafirlere şık görünmek annelerin dikkat ettiği konulardan biridir. Bu sebeple lohusa kıyafetlerinde şıklıkta ön plana çıkmaktadır.

Hem şık hem de rahat bir lohusa kıyafeti tercih etmek gerekir. Yalnız bu konuda tercih yaparken bebek emzirmek için de rahat olması önemlidir. Dünyaya yeni gelmiş bir bebeğin cildi oldukça hassastır. Bu sebeple kıyafetin yakasında bulunan danteller, gipürler bebeği rahatsız edecektir. O yüzden çok tercih sebebi olmamaktadır. Yaka kısmında daha az süslemeleri olan ama göze hoş görünen kıyafetler önemlidir.

 Lohusa Kıyafetinde Renk Seçimi

Bir bebeğin dünyaya gelmesi oldukça mutluluk veren bir durumdur. Aynı zamanda çok duygusal bir zamandır. Oldukça masum duygular barındıran bir süreçtir. Bu süreçte yoğun duygular yaşayan anne adayı; daha çok masumluğu temsil eden beyaz ve açık renk tonlarını tercih eder. Bu renkler çok güzeldir ama hastane dönemi için biraz zor renklerdir. En ufak bir lekede kapatması biraz güçtür.

Renk seçimi yaparken biraz daha kullanışlı renkler tercih edilebilir. Annenin çok sevdiği renkler tercih edilebilir. Ya da bebeğin cinsiyetine göre renkler olabilir. Anne bebek arasında doğar doğmaz duygusal bir bağ oluşur. Anne, bebeğinin cinsiyetine göre seçtiği renklerle kendini daha mutlu hissedecektir.

Doğumdan sonra anneyi bekleyen zorlu süreçte kendini iyi hissetmesi önemlidir. Doğum sonrası giyilecek olan kıyafetler seçilirken bu noktalara dikkat edilmelidir. Kıyafet seçiminde özellikle set olarak satılan lohusa takımları da çokça tercih edilmektedir. Daha çok bilgi için internet üzerinden  www.lohusahamile.com sitesini ziyaret edilebilir.

 

Lohusa Pijama Seçiminde Öne Çıkan Modeller Ve Özellikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir