Programsız Uydudan Kıbleyi Bul

Programsız uydudan Kıble'yi bul
Programsız uydudan Kıble'yi bul

Kıble Müslümanların ibadetini gerçekleştirmek için kullanmış olduğu yöndür. Kıbleyi bulmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Programsız uydudan kıbleyi bul, kıbleyi bul, cep telefonu ile kıble yönü bulma gibi birçok araştırma söz konusudur, peki kıble yönü nasıl bulunur? Bu soruların cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Kıble saati yöntemini kullanarak kıble yönünü rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Bulunmakta olduğunuz şehirin kıble saati vakti güneşe doğru döndüğünüz zaman kıbleye dönmüş olursunuz. Bulunduğunuz yerdeki kıble saatlerini bulmak için namaz vakitlerinin bulunduğu takvimlerde yer alan “kıble saati” veya “kıble s.” sütununda rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Kıbleyi Bul

Kıble gerekli ibadetlerin yerine getirilmesi için kullanılması gereken bir yön bilgisi olarak kıblenin nasıl bulunacağı önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kıbleyi bulmak için birçok çeşitli yol bulunmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen kıble bulma yöntemlerinin başında cep telefonu ile kıble yönü bulma gelmektedir, onun dışında ise;

  • Güneş ile kıble bulma,
  • Kıble saati ile bulma,
  • Kutup yıldızı yardımı ile bulma,
  • Pusula yardımı ile bulma,

Gibi birçok farklı yöntemi tercih ederek kıblenin yönünü bulabilir ve gerekli ibadetlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Cep Telefonu İle Kıble Yönü

Kıble müslümanların namaz kılmak için Kabe’ye bakarak ibadet edebilmesi için kıblenin doğru bir şekilde belirlenmiş olması ibadetin geçerliliği için önemli bir durumdadır. Cep telefonu ile kıble yönü bulmak için bin bir çeşit yoldan birisini deneyebilirsiniz. En basit kıble bulma yöntemi ise uygulama kullanmaktadır. Seçmiş olduğunuz uygulama ile kıblenin yönünü rahat bir şekilde bulabilir ve ibadetinizi rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Peki bu uygulamalar hangileridir;

  • Türkiye Kıble Bulucu,
  • Kıble Yönü ( Kıble Bulucu ve Kıble Pusulası),
  • Kıble ve Pusula 3D,
  • Kıble Yönü Bulmak Qibla Connect,
  • Kıble Yönü Bulma Pusulası,

Gibi sizlere sunulmuş herhangi bir uygulamayı seçerek ibadetlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bir diğer yöntem olarak da pusula ile kıble yönünü bulabilirsiniz. Pusula ile kıble bulmanız için pusulanızın 156.87 derece yönünde olması gerekmektedir. Bu yöne çevirdikten sonra kıbleyi bulmuş olacaksınız.

Bu tarz yazıların daha fazlası için : https://www.gncbilgi.com/

Programsız Uydudan Kıbleyi Bul

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir