Travocort Krem Nasıl Kullanılır?

Travocort krem genellikle doktorlar tarafından ciltteki yüzeysel mantarları tedavi etmek için reçete edilir; mantar ve egzama ve iltihaplı cilt sorunları gibi diğer hastalıkların tedavisinde çok faydalıdır.

Travocort Krem Ne İşe Yarar?
Travocort Krem Ne İşe Yarar?

Travocort krem genellikle doktorlar tarafından ciltteki yüzeysel mantarları tedavi etmek için reçete edilir; mantar ve egzama ve iltihaplı cilt sorunları gibi diğer hastalıkların tedavisinde çok faydalıdır. Travocort Krem, kan damarlarını daraltarak cilt problemlerinden kaynaklanan kaşıntıları büyük ölçüde giderir; ayrıca ciltte kaşıntı, kızarıklık ve iltihaplanmaya neden olan faktörlerle de etkin bir şekilde mücadele eder. Pek i, oldukça çok cilt sorunu için kurtarıcı nitelikte olan Travocort krem nasıl kullanılır?

Travocort Krem Nedir?

Antibakteriyel, iltihap önleyici ve mantar önleyici maddeler içeren Travokort krem; yüzeysel mantarların yanı sıra iltihap ve egzamayı hızla iyileştirebilir bir içeriğe sahiptir. Travocort krem bakteri ve mantarların ciltte çoğalarak daha geniş alanlara yayılmasını engeller; kasık, genital bölge, el parmak arası mantarların başlangıç ve ara tedavisinde kullanılır.

Her gramı aktif madde olarak 10 mg izokonazol nitrat ve 1 mg diflukorrolon valerat içerir. Travocort krem sorbitan stearat, beyaz petrolatum, koyu parafin, yumuşatılmış su, setearil alkol, Polietilen glikol stearat ve sorbitan içerir.

Travocort Krem Kullanımı

Kremi, kesinlikle doktorunuzun önerdiği şekilde ve süre boyunca kullanmalısınız. Kremi sorunlu cilde uygulamadan önce cildinizi dezenfekte etmelisiniz. Sorunlu bölgeye nohut büyüklüğünde bir krem sürün ve cildin kremi emmesi için ortalama 1 saat bekleyin. En iyi etkiyi alana kadar kremi en az 2 hafta boyunca her gün cildinize uygulamalısınız.

Bilmeniz Gerekenler

 • Kremin içeriğindeki etken veya yardımcı maddelere alerjiniz varsa kremi kullanmaktan kaçınmalısınız. Tüberküloz, frengi, su çiçeği, rozasea, aşı sonrası cilt reaksiyonları veya ağız çevresinde dermatit varsa bu kremi asla kullanmamalısınız. Daha önce glokom hastalığı geçirdiyseniz; kremi kullanmadan önce doktorunuza haber vermelisiniz.
 • Yüzünüzün problemli bölgelerine krem sürüyorsanız, kremin gözünüzle temas etmesinden kaçınmalısınız. Kazayla temas halinde gözleri bol su ve temiz göz kremi ile yıkamalısınız.
 • Mikonazol, tiokonazol ve ekonazol içeren ilaçlar kullanıyorsanız; kullandığınız ilaçları doktorunuza bildirmelisiniz. Ayrıca bu ilaçlar dışında düzenli olarak kullandığınız başka reçeteli veya reçetesiz ilaçları doktorunuza bildirmeyi atlamamalısınız.
 • Bu kremi yüz, kasık ve koltuk altlarına uygularken dikkatli olunmalıdır.
 • Bu kremi küçük yaştaki çocuğunuza uygulamadan önce doktorunuza danışmalısınız.
 • Hamileyseniz veya emzirme dönemindeyseniz; bu kremi kullanıp kullanamayacağınız konusunda öncelikle doktorunuzdan bilgi ve onay almalısınız.
 • Bu kremi beriberi tedavisinde kullanıyorsanız; ayaklarınızı yıkadıktan sonra ayaklarınızı iyice durulamalı, kurutmalı ve her gün yeni ve temiz çorap değiştirmelisiniz.
 • Krem reçetesiz olarak temin edilebilmektedir. Fakat, reçetesiz kullanım sonucu ciddi yan etkiler ile karşılaşma ihtimaliniz olduğundan dolayı doktorunuz tarafından reçete edilmedikçe kullanmamalısınız.

Yan Etkileri

Kremin içinde yer alan bileşiklere karşı hassasiyetinizin bulunması ya da yanlış kullanımdan dolayı karşılaşabileceğiniz olası yan etkiler şöyledir:

 • Kıl kökünde iltihap
 • Uygulama bölgesinde aşırı kıllanma
 • Ağız ve çevresinde şişlik
 • Ciltte döküntü, kaşıntı ve yanmayla birlikte huzursuzluk
 • Sivilce
 • Ciltte iltihaplı kese oluşması
 • Ciltte tahriş ve kuruluk
Travocort Krem Nasıl Kullanılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir